POBYT PRO RODINY S DĚTMI BALDA 2023

POBYT PRO RODINY S DĚTMI BALDA 2023

 

17. – 19.8.2023

Balda – Jitřenka

Jedlová u Poličky

 

JAKÝ JE TVŮJ DAR, O KTERÝ BY SES S NÁMI RÁD/A PODĚLIL/A?

 

Tvoření v přítomném okamžiku bytí.

 

V loňském roce předcházelo 1. ročníku Letního setkání dětí několikahodinové povídání s názvem „ŠKOLA HROU“ aneb „VZDĚLÁVÁNÍ NOVÉ GENERACE„.

 

Pozvání přijala paní ředitelka ZŠ Telecí u Poličky, která je otevřená domácímu vzdělávání, kde jsou tito „domškoláčci“ zapsaní. Zúčastnila se také zakladatelka Lesní školky v Poličce, která se v těchto dnech otevírá zájemcům z okolí. Bylo to překvapivě početné setkání rodičů, pedagogů i průvodců z alternativního vzdělávání.

 

Proto v letošním roce nabízíme delší setkání pro rodiny s dětmi, kteří se vydali na cestu vzdělávání v jiném kontextu, na základě principů svobodného učení, poznávání, tvoření nebo kteří nad touto cestou teprve přemýšlí. Ale také pro ty, kteří ze svých darů mají co nabídnout pro dospělé a chtějí svoji tvorbu nabídnout jako „ochutnávku“. Můžete nabídnout workshop, seminář, přednášku, prezentaci,… Ale zároveň jednou z myšlenek bylo vytvoření prostoru pro maminky, které budou na chvíli jen samy s sebou a o děti bude po tuto dobu postaráno nějakou aktivitou. Zajímavý by byl i prostor vytvořený – muži mužům, pokud nějací najdou odvahu zúčastnit se pobytu a zapojit se do tvorby. Možností je mnoho…, tak uvidíme, co nám prostor, čas a vesmír přivane…

Těším se na setkání s vámi, kteří vnímáte, jak moc je důležité, aby se změnily přístupy, koncepce, prostředí,… ve vzdělávání našich dětí, ale i potřeba těchto setkávání se.

Již se to děje, ale nemusíme vyčkávat, můžeme jít těmto změnám naproti.

Přijeďte sdílet své vize, zkušenosti, nápady, dary v nás…

Možná nás čekají i vzkazy „BALDUCHA“ – strážce lesa a okolí… KDO VÍ?

 

EDIT:

JE MOŽNÉ SE ZÚČATNIT JAKO RODINA DELŠÍHO SETKÁNÍ, KTERÉ NAVAZUJE:

LETNÍ SETKÁNÍ DĚTÍ BALDA – 19. – 26.8.2023