Akce školy

STŘEDA 12. ŘÍJNA 2022 V 18:00

Tomáš Kočko & Orchestr + 10 let Taneční školy Scarlett

Tomáš Kočko & Orchestr
Přední představitelé tuzemské world music a dvojnásobní držitelé ceny Anděl!
Skupina žánrově staví na moravské lidové hudbě, kterou ale svým jedinečným přístupem posunuje do neotřelých rovin. Utváří osobitý celek, který respektuje své kořeny, ale zároveň reflektuje chutě širokého spektra současných posluchačů. Dvě alba „Poplór“ (2006) a „Cestou na jih“ (2012) získala ocenění Anděl, album „Velesu“ (2016) se na dlouhou dobu umístilo v prestižní TOP 20 Europian World Music Charts. Titul „Do kamene tesané aneb Ondráš“ se stal předobrazem polského divadelního představení „Ondraszek – pan Łysej Góry“. Se svou muzikou inspirovanou tradiční moravskou hudbou koncertují Tomáš Kočko & ORCHESTR v Evropě od Ruska až po Irsko, hrají na festivalech folklórních, folkových, rockových i metalových. Zatímco jejich první album – Horní chlapci – je folkovým holdem valašskému básníkovi Ladislavu Nezdařilovi, poslední řadové CD – VELESU – přináší pestrou fúzi žánrů pevně ukotvenou v odkazu moravské tradiční hudby. A v rozpětí mezi těmito alby najdete tvorbu tohoto jedinečného seskupení.
www.kocko.cz

Součástí večera bude připomenutí 10. výročí vzniku Taneční školy Scarlett.
Dne 1. 10. 2020 Scarlett oslavila 10 let od svého založení. Oslava byla plánovaná ve větším rozměru. Mimo jiné také formou plesu, jako poděkování všem, kteří s námi šli a někteří nadále jdou cestou krásných setkání, tanců, příběhů a někdy i lásek.
Z 250 žáků se škola sice zmenšila na 1/3, ale díky vyučujícím se rozrůstáme. Jedné z vyučujících, choreografek připravovaného večera – Helence Peterové se 17. 8. 2022 narodila dcerka Jenovéfka.
Už ani nepočítáme pokolikáté se vystoupení s Tomášem Kočkem & Orchestrem odložilo. Snad nám to tentokrát společně 12. 10. 2022 vyjde. A to s tanečníky, kteří jsou z větší části s námi od počátku školy.
Písně, které připravujeme choreograficky, jsou naše srdcová záležitost pro moudrost, hloubku textů, ale také nádherných tónů skladeb a je nám ctí, že můžeme být součástí tohoto krásného večera.
Šárka Hnátová, zakladatelka a vedoucí Taneční školy Scarlett
www.scarlett-dance.cz