Naše cesta aneb jak to vidíme MY

Naše cesta aneb jak to vidíme my

Jsme rádi za to, že u nás tančí čím dál víc chlapců (mladíků – o mužích až za nedlouho. Je to možná směrováno především tatínkům, ale nejen jim, kdo mají pocit, že tanec je něco, co se pro kluky nehodí, je to trapné, ne moc mužné a co si kdo o nich pomyslí – je to přeci zženštilé. Myslíte?

Všechny děti učíme, aby byly především SAMY SEBOU, co si kdo o nich myslí, je nedůležité. Důležité je, co si o sobě myslí ony samy a jak se cítí, když svůj čas věnují tomu, co je baví. Vysvětlujeme, že nejvíc se posmívají, opovrhují jimi ti, kteří sami závidí, že nedokážou být jako oni. Čím dál častěji k nám přichází děti vystrašené, se strachem je spojeno i držení těla, nízké sebevědomí (z jakéhokoliv důvodu) a po nějakém čase vidíme, že z nich rostou zdravě sebevědomé bytosti, které se díky improvizacím naučí lehce pohybovat i v životě (nebudou čekat, až jim někdo nabídne řešení – jsou schopny jednat samy za sebe). Také to, že jsme různí, odlišní a že to není důvod k posmívání, opovrhování. Ten umí to a ten zase něco jiného – je to o vzájemném doplňování se. A že právo být v kolektivu, nemá jen někdo.

Chlapci se učí chovat k dívkám a naopak dívky k chlapcům. Zjišťují, že v týmu se lépe pracuje, při důvěře v sebe, ale i v ostatní, ještě lépe. Zapojujeme také relaxace a to i ve dvojicích, kdy doteky mají léčebné účinky (po psychické i fyzické stránce). Učí se nebát projevit své vnitřní pocity, a že vyrovnaný člověk nemá potřebu nikomu ubližovat, ani sobě. Také se učí tvořit, být zodpovědní, nevzdávat se při prvních neúspěších, vytrvat. Je to ještě o mnohém dalším, ale to bych psala ještě dlouho.

Nakonec zjišťují, že to vše není jen o tanci, ale o správné partě, která přetrvá i do pozdějších let, kdy se všichni jednou za čas sejdou, užijí si společný čas a v těžších chvílích svého života se mají na koho obrátit.

Díky všem, kteří naše poselství pochopili.

Scarlett a její barvy 

Taneční škola Scarlett prošla v mnohém proměnou, navíc v letošním roce slaví 10. výročí od založení (1. 10. 2010), a proto bychom vás rádi seznámili s akcemi, které připravujeme. Dvě těhotenství, stěhování se za láskou, to vše nás přivedlo k obměně vyučujících, a stále se něco děje, neustále jsme v pohybu.

Díky nově příchozí paní učitelce Pavlíně, máme možnost nabídnout starším dětem, ale i dospělým irské tance. Jednorázově, v případě zájmu, jsme pro pravidelná setkávání se v Litomyšli na Veselce, ale i ve Svitavách na Lanškrounské 381/5. Díky další paní učitelce Kateřině je možné navštěvovat výuku kombinace baletu a scénického tance, z časových důvodů bohužel jen v Litomyšli.

13. března 2020 nás čeká výroční ples s ochutnávkou předtančení našich žáků, hrát bude skupina Rytmik – více na www.scarlett-dance.cz, fb Taneční škola Scarlett.

V červnu se koná tradiční akademie „Roztančená Scarlett“ jako začátek k připravované akci s Tomášem Kočkem a Orchestrem, jež bude v říjnu. Zúčastnit se můžete Rodinných konstelací s paní Květou Kubíkovou, připravujeme terapeutický tanec – Cesta k sobě s Šárkou Hnátovou a těšit se můžete na další a další semináře s výbornými lektory v našem nově vymalovaném sále se speciálním tanečním povrchem (baletizolem), který jsme pořídili pro větší komfort tanečníků a tanečnic. Dále se s pomocí dobrých lidí, především jedné osoby, přibližujeme dalšímu splnění našich přání. Dalším snem je pořízení piana především pro výuku nejmenších a s tím bude spojeno hledání dobré duše – korepetitora, který nás bude doprovázet výukou.

Scarlett je barvou šarlatovou. V západním světě mimo jiné symbolizuje: radost, odvahu a sílu.
Věříme, že našim žákům předáváme již 10 let právě tyto důležité ingredience pro zdravé vnímání sebe sama. Neváhejte a přijďte mezi nás,
třeba jen na návštěvu.

VLOŽENO 21. 2. 2020 – článek v místních novinách listopad 2019

https://www.litomysl.cz/soubor_zobraz.php?lang=cz&co=lilie&soubor=1572856627068_lilie_2019_11.pdf