O taneční škole Scarlett

Naše škola vznikla v říjnu 2010, také díky zájmu děvčat, která navštěvovala mé hodiny v ZUŠ, kde jsem několik let učila. Mám také zkušenosti s výukou studentů na VOŠ pedagogické v Litomyšli, kde jsem vyučovala předmět Taneční a pohybová výchova pro MŠ. Nyní ve Scarlett vede výuku místo mne (z důvodu mateřské dovolené) Helena Peterová, také vyučovala v ZUŠ Dolní Újezd a na VOŠ pedagogické v Litomyšli, absolventka konzervatoře Duncan Centre a několika letních tanečních škol u významných lektorů zaměřených na současný tanec. Např. manželů Zuny a Milana Kozánkových. Více v informacích – vyučující.

V roce 2014 u nás vyučovala lektorka paní Hana Chalupníková (pedagog ZUŠ Nové město na Moravě) a díky zvýšenému zájmu o naši taneční školu u nás

vyučují: HELENA PETEROVÁ, MARTINA HNÁTOVÁ, ZUZANA PEŠLOVÁ – Více v informacích – vyučující.

Přijímáme děti od 3 let až po dospělé. Zaměření je podobné jako v ZUŠkách, především však na scénický, výrazový tanec a nyní rozšiřujeme výuku o předmět Klasický tanec (balet). V letošním roce bychom chtěly nabídnout maminkám zatančit si se svými dětmi. U dětí tím dochází k zlepšení psychomotorického rozvoje a kontakt matky s dítětem je nenahraditelný pro psychickou pohodu obou.

Snažíme se o další zajímavé aktivity pro děti, rodiče i prarodiče formou různých seminářů – rodinné konstelace (Mgr. Květa Kubíková) , jóga smíchu, arteterapie (Jana Vlčková), ženské kruhy – tanec živlů (MgA. Hana Malíková).

Rádi bychom rozšířili naši nabídku o tibetské mísy – diagnostika zdraví (Lucie Šternástková) či o Šamanský léčebný kruh s Arturem Moralesem Cervantesem.