BALDA – NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

BALDA – ŠÁRKA

Krásný den vám všem, kteří vnímáte, že je prima se setkávat s podobně naladěnými lidmi, předávat si své nejsilnější dary, jenž Vás vystihují v tom nejlepším slova smyslu, protože jedete na vlně radosti a pohody. Nebo naopak tápete, který je ten Váš dar, který ne a ne objevit, vybrat z mnoha nebo si snad dokonce myslíte, že žádným neoplýváte, tak jako si to myslela Agnes z knihy „Agnes a Zakázaná hora“ od Veroniky Hurdové?
Pokud Vás téma vnitřních darů zaujala, tak jste tady určitě správně, ať už se nacházíte Vy, partner, vaše děti, rodina v jakékoliv fázi sebepoznávání 🙂
Jmenuji se Šárka Hnátová. Jsem především maminkou čtyř dětí, tří vnoučků, ale zároveň mé mateřské srdce tluče pro mnoho dalších dětí, které jsou nebo byly žáky naší soukromé taneční školy Scarlett.
K událostem POBYT PRO RODINY S DĚTMI (zde představím program s medailonky těch, kteří nabízí svůj dar) a LETNÍ SETKÁNÍ DĚTÍ ( zde představím program i průvodce) jsem vytvořila stránky na fb proto, abych Vám přiblížila záměr těchto setkávání, které věřím, že se rozrostou a rozkvetou do delšího období.
Mým darem je propojovat lidi, vytvářet prostor pro setkávání se a podpořit ty, kteří to nějakým způsobem potřebují. Od malička ráda tančím, zpívám, povídám si i poslouchám, naslouchám příběhům. Terapeutický tanec již delší dobu zařazuji do výuky u dětí a to mimo jiné s pomocí terapeutických nástrojů.
Ráda bych tuto sebepoznávací, relaxační a sebereflexní techniku přiblížila více širší veřejnosti ruku v ruce s dalšími technikami (automatická kresba, rodinné konstelace, mentální mapování,…) Mnohé nám mohou napovědět také naše nemoci. Emoce – nemoce (nemít moc nad svým životem).
VŠE SE VŠÍM SOUVISÍ.
Baví mne proces pozorování souvislostí a rozmotávání klubek začarovaných kruhů, z kterých se nám všem občas dlouhou dobu nedaří vymotat. O tom bych také mohla hodně vyprávět.
Uvědomování si vnitřních nastavení, které nemůže nikdo jiný změnit, než každý z nás sám za sebe.
Pokud Vás toto setkání volá, napište mi, zavolejte a zjistíte více. Pojeďte spolu s námi za dobrodružstvím. Někteří již ví, že chtějí nabídnout svůj dar, jiní nahlédnout do nabízených příběhů a další najdou odvahu a díky setkání mohou začít tvořit SVÉ VLASTNÍ NOVÉ PŘÍBĚHY.
VŠE JE JEDNÍM.
Pro koho by byly tři dny málo, může zůstat o nějaký den či celý pobyt déle na následném Setkání dětí 19.8. – 26.8.2023.
CO JE TADY JEŠTĚ MOŽNÉ?
Postupně budu vkládat Vaše dary s krátkým příběhem.
Těším se na Vás, Vaše dary, Vaše příběhy, Vaše rodiny,….
S láskou ŠÁRKA

BALDA – PAVLÍNA

Život vnímám jako dar, vážím si svých hodnot a ctím svou jedinečnost. Mám ráda proměnlivost a pestrobarevnou škálu možností, které od života s pokorou přijímám. Svět mi slouží jako místo který mne láká objevovat a poznávat. Kolik zemí poznáš, tolikrát jsi člověkem může znít jako klišé, avšak ne nadarmo je tak psáno. Strávila jsem přes 11let v zahraničí a Velká Británie bude navždy mým druhým domovem. Vyzkoušela jsem si pobyt v Austrálii, Tasmánii a na Novém Zélandu, kde jsem studovala a zároveň poznávala tamější kultury a tradice. K mým srdcovkám patří cestování po Asii, kde mne nejvíce učarovala mystická Indie. Druhým rokem se pohybuji v oblasti sebeřízeného vzdělávání. Je pro mne důležité především respektující prostředí, zkoumání blíže potřeb dětí, individuální přístup a rozvíjení jejich potenciálu. Svou práci vnímám zároveň jako dar a využívám při ní všestranné kreativní činnosti (malbu, práce s textiliemi, pevné materiály, přírodniny, modelace atd.). Zabývám se léčebnou a speciální pedagogikou, procházím ročním kurzem Nenásilné komunikace, praktikuji mediace při řešení konfliktů a zároveň se s Vámi těším na čerstvé sdílení zahraničního kurzu Arte terapie. Ráda si zazpívám u táboráku, užívám si procházky v přírodě, relaxuji na naší zahradě, pečuji o květiny, sbírám byliny a těším se ze společných chvil strávené s rodinou. Věřím, že svými dary se všichni vzájemně obohatíme a užijeme si příjemné setkání v radostném a pohodovém prostředí. S pozdravy Pavlína

BALDA – ZDEŇKA

Co se mně týká, tak jsem knihovnice a maminka dvou úžasných dětí, zajímám se o inovace a alternativy ve vzdělávání a celý svůj život se ráda obklopuji knihami a povídám o nich všem, které to zajímá.
Druhou dospělou osobou je můj muž. Chce být s námi, ale bude spíš asi jen pozorovatel, jestli to nevadí. Má moc rád děti a umí je zabavit, třeba si s nimi může zahrát fotbal.
Zdeňka

BALDA – MAREK

Ahoj!
Jmenuji se Marek a jsem příslušníkem mužské energie pobytu. Působím jako průvodce ve svobodné škole a sebeřízené vzdělávání-tvoření je mi blízké. Na setkání přináším rytmus ve zvuku bubnu i melodii při zpěvů písní. Harmonii těla i duše rád vyvážím při cvičení Yogy. Zajímám se o rodinnou terapii se zaměřením na psychosomatické poruchy. Můj nejbližší cíl je naučit se stoj na rukou.
Rád bych nabídnul workshop výroby barefoot huarache sandálků. Lesy v okolí Baldy nabízí mnoho příležitostí pro svobodnou hru, stejně jako pro učení se vázat uzly, předávání informací pomocí morseovy abecedy nebo stavění obydlí z přírodních materiálů.
Marek

BALDA – KLÁRA

Ahoj jsem Klára a budu jednou z dospělých na letním setkání dětí.
Něco o mě: jsem energická, svéhlavá mladá maminka, která se ráda nechává vést vlastní intuicí a často objevuje a zkoumá nové (myšlenky, techniky, nápady).
V přírodě se cítím volná a je to pro mě prostor pro kreativitu a tvoření.
Občas jsem rázná a přísná, ale to k životu patří.
Co si pro děti připravuji:
– jako učitelka zpěvu plánuji přispět hudebními aktivitami
– dále jsem milovnicí uzlíků a proto chci děti naučit něco z umění macrame
– v neposlední řadě jako bývalá aktivní skautka mám v plánu zamotat dětem hlavy různými úkoly
– planuji poobedovou/večerni čtecí dílnu – pro zájemce
– míčové hry dle mého patří k létu a dětem jako prdel na hrnec a rozhodně na našem setkání nebudou chybět
Těším se na Vás
Klára

BALDA – IRENKA

Zdraví vás Irenka Vlnka!

Jsem hlídací babička, bývalá učitelka v MŠ a regresní terapeutka. Jsem ráda v kontaktu s vodou a přírodou – otužování, studánky, bylinky, bezmasá strava, …

Můžete se mnou poznávat tajemství živé vody a přirozeného kontaktu se zemí – bubnování, tanec, výroba didgeridoo, energetické cvičení, živá zakysaná strava, alikvótní tóny tibetských mís, zpěv do čaker, …

Těším se na setkání